Forum Eurokod od nowa

Szanowni Miłośnicy Eurokodu 7,

Już wkrótce upływa dokładnie 9 miesięcy od warsztatów dotyczących Nowej Generacji Eurokodu 7 – gdzie staraliśmy się przedstawić zarys nadchodzących zmian. 9 miesięcy to idealny wprost czas, by ucieleśnić pewien zamysł – zamysł jakim było stworzenie niniejszej platformy współpracy i wymiany zdań, myśli, poglądów czy oczekiwań. Jak to zwykle w życiu bywa, a szczególnie przy aktywnościach typu pro publico bono, wszyscy byliśmy zaangażowani w nasze sprawy zawodowe, bieżące, na co dzień ważniejsze od spraw pozostałych. Ale to nie znaczy, że w kwestiach związanych z Nową Generacją Eurokodu 7 wystąpił całkowity marazm!

Nurt informacyjny, któremu warsztaty miały dać początek, nie popłynął może od razu szerokim strumieniem, niemniej jednak w ciągu tych 9 miesięcy miało miejsce kilka istotnych wydarzeń, o których piszemy w sekcji aktualności (seminaria, prezentacje oraz dyskusje na konferencjach, a także artykuły w prasie branżowej).

Jednocześnie, za nami także kolejny milowy krok w pracach nad samym Eurokodem – co mam nadzieję większość z Państwa odnotowała, śledząc akcję zbierania uwag na poziomie krajowym do najnowszej propozycji wszystkich 3 części normy. Jaki był ostateczny rezultat tej akcji – no cóż, względem poprzednich „rund” komentowania bardzo dobry (patrząc po ilości i jakości zgłoszonych uwag), niemniej nadal stosunkowo mizerny (patrząc po liczbie zaangażowanych osób). Nasze grono jest przekonane, że zapoczątkowana przez nas warsztatami akcja informacyjna przysłużyła się w pewnym stopniu poprawie sytuacji – a przede wszystkim poprawie świadomości stanu rzeczy i nadchodzących zmian w środowisku geotechnicznym, projektowym i budowlanym w Polsce.

Tym samym oddajemy nareszcie w Państwa ręce niniejszy, długo wyczekiwany – mamy nadzieję –  „produkt”. Otóż, na naszej stronie www.eurokododnowa.pl otworzyliśmy forum oraz sekcje aktualności. Zachęcamy zatem do śledzenia i lektury aktualności, zadawania pytań, udzielania odpowiedzi, siania zdrowego „fermentu” i dzielenia się innymi uczestnikami informacjami o bardzo lokalnych nawet działaniach związanych z popularyzacją Nowej Generacji Eurokodu 7, jak również tymi o szerszym zasięgu i oddźwięku. Jesteśmy ogromnie ciekawi i wyczekujemy, by usłyszeć o Państwa pomysłach, oczekiwaniach, wskazówkach – po prostu liczymy na Państwa jak największą aktywność.

W tym miejscu przepraszamy za zwłokę. Mamy jednak nadzieję, że docenią Państwo nasz zapał by dzielić się tym, co naszym zdaniem istotne, a na co poświęcamy nasz własny czas dla dobra naszego szeroko pojętego środowiska w Polsce. W co solennie wierzymy i bardzo chcemy „zarażać” tym optymizmem wszystkich, którzy są na to podatni.

Widzimy się zatem na forum.eurokododnowa.pl!

P.S.
Pracujemy też już nad kolejną edycją naszych warsztatów Warsztaty Eurokod 7: Nowa Generacja – zatem zachęcamy do śledzenia aktualności i naszych profili.

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *